Choice of family

Jak si vybrat tu správnou rodinku ...

Výběr rodiny je asi nejrozhodující. Člověk se bojí, aby si nevybral špatně a neskončil na ulici nebo nejel s pláčem domů. Jsou au-pair, které měli štěstí a jsou i tací, kteří ho neměli ... Bohužel, na dálku nikdy opravdu nepoznáte, jaká rodina je, ale můžeme vám dát alespoň pár rad ...

1.- Pozor na podvody!!! Žádná rodina vám nedá třeba 300-500 liber týdně, či dokonce X liber měsíčně. (to samé platí o dollarech)
2.- I když si nejste jisti svou angličtinou, trvejte na rozhovoru po telefonu či nejlépe skypu. Uvidíte rodinu alespoň "naživot" a získáte tak lepší přehled.
3.- Do UK nepotřebujete vízum! Proto pozor na rodiny, které po vás budou chtít peníze, aby vám vízum zařídili.
4.- Au-pair není práce a proto nikdy nepodepisujte žádnou smlouvu, ani nevěřte rodinám, které vám píší, že mají na smlouvu sjednaného právníka.
5.- Nejnižší plat v UK je 65liber za 25hodin práce týdně, ohledně jiných zemích se nás zeptejte, nikde to ale není méně než např. 75 euro. Myslete na to a nenechte se okrást. Pokud jedete s agenturou, plat je daný předem.
6.- Pokud jde o USA, tam je rodina alespoň "prověřena" agenturou, i tak si ale dávejte pozor a určitě se dopředu zeptejte na počet dětí a práci, kterou budete muset vykonávat.

                                                                                                                                                                   (Megy) ...