Bank account

Jak si zařídit bankovní účet ve Velké Británii ...

• Vedení bankovního účtu, stejně tak jako výběr z bankomatů či příkazy k úhradě jsou v UK zdarma. S debetní kartou se dá navíc platit v obchodem, restauracích a po internetu, proto určitě doporučuji si bankovní účet zařídit.
Co budete k vytvoření BÚ potřebovat?: pas či občanský průkaz, důkaz, že bydlíte na adrese, kterou uvádíte (nejlépe nějaký dopis, který přišel domů na vaše jméno), vyplnit registrašní formulář a někde po vás možná budou chtít vložit nějaký obnos.
• Níže si můžete přečíst zkušenosti au-pair s různými bankami. Poprvé je určitě nejlepší, když s vámi do banky zajde např. host dad a vše vám domluví, navíc se zaručí, že u nich bydlíte a zařizování bude snažší.

LLOYDS TBS:

"Na tuto banku nedám dopustit. Neplatím za žádné výběry z bankomatů, za žádné vedení účtu, banka je dostupná snad v každém městě, má krásné logo a hlavně přehledné internetové bankovnictví. Se zařizováním mi pomohl HD, který šel se mnou a posílal mi výplatu měsíčně. Kdybych mohla, nechám si tuto banku i v ČR :D" (Megy) ...

SANTANDER:

"Základní účet u banky Santander, bez poplatků, s online bankingem. Potřebujete dva doklady (pas/občanku/řidičák) a odkaz na jejich stránky.

1) Vytisknete si "Basic Current Account aplication form" , vyplníte (ptají se vás tam jak jste tu dlouho, to musí být min. 6 měsíců ale nikdo mi to nekontroloval)
2) Když to vyplníte, přiložíte oboustranné kopije těch dokumentů co jste si vybrali a pošlete na adresu, která je uvedená na konci (: Freepost Plus RSHG-KSKX-YUJK, Basic Bank Account Applications, Santander, PO Box 1119, Bradford BD1 9NZ )
-posílá se to ve velké obálce bez známky.
3) do 10ti dnů vám přijde vyrozumnění jestli se rozhodli vám ten účet založit a následně přijde karta a v další obálce pin. "

                                                                                                                                    (zaslala Ni Cole) ...